Arrow
Arrow
Slider

Teklif İstek Formu

Videolar

Genel Özellikler

  1. Daha önceden yoğrulmuş hamur ile beslenir, hamurlar makine haznesine 3-4 kg lık parçalar halinde atılır. Makineyi sürekli beslemek için 1 personel çalışır.
  2. Ana hamur açma ünitesi haznesine aldığı hamuru 1 cm kalınlığında açar. Daha sonra açılmış olan bu hamur birbirini takip eden 2 devamlı silindir ile min 200 mikron olacak şekilde istenilen incelikte açılır.
  3. İstenilen incelikte acılan hamur istenilen ölçülerde silindir kalıp takılabilen kesme ünitesi ile lavaş ya da yufka olarak kesilir ve artan hamurlar geri besleme konveyörü sayesinde hamur besleme ünitesine geri döner. Böylece lavaş ya da yufkalarımız fırına verilmek üzere şekillendirilmiş olur. Silindir kalıplar müşterinin isteği doğrultusunda istenilen ebatlarda hazırlanır. Silindirlerin takılıp çıkartılması son derece kolaydır.
  4. Şekillenen lavaş ya da yufkalar konveyör ile tünel fırına ya da tünel taş fırına ulaşır. 450 dereceye kadar çıkabilen bu fırında pişen ürünler fırından çıkarak çalışanlar tarafından toplanır.
  5. Köy lavaşı ve köy yufkası çift taraflı pişirilmelidir. Bu yüzden tünel fırın çift katlı imal edilmektedir.
  6. Makine üzerinde yer alan tüm konveyör ve silindirlerin hız ayarı elektronik olarak yapılabilmektedir. Redüktörler kapalı sitem olup, uzun ömürlüdürler.
  7. Makine kesilen lavaş ya da yufkaların ölçülerine bağlı olarak saatte 2000-7500 adet lahmacun üretme kapasitesine sahiptir. Standart ölçülerde (yaklaşık 25 cm çap) lahmacun saatte 6.000 adet üretim kapasitesine sahiptir.
  8. Tünel fırın 150 ml bar doğalgazla çalışır. Özel yapım İtalyan malı ısıtıcı BEK ler kullanılmaktadır.
  9. Makineler paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Makinede ısı ve hız kontrolü elektronik olarak kontrol edilmektedir. Makine isteğe göre 220 ve 380 Volt ile çalışacak şekilde üretilebilir.